AKRİLİK (PMMA) LEVHALAR

10 YIL GARANTİ

AKRİLİK (PMMA) LEVHALAR

Polimetilmetakrilat (PMMA) şeffaf bir termoplastiktir. Genellikle şeffaflığı, rijitliği, doğal UV dayanımı ve kolay işlenebilirliği nedeniyle tercih edilir.
PMMA diğer optik özellikli mühendislik plastikleri olan Polikarbonat ve PET-G ye göre daha iyi bir çizilme direncine sahiptir. Ayrıca yüksek darbe dayanımlı yüksek çizilme dayanımlı (geliştirilme aşamasında) yüksek ısı dayanımlı ve non-glare Policam PMMA levha çeşitleride vardır.
Policam PMMA %92 ışık geçirgenlik değerine sahiptir. Pusluluk değeri ise %1 in altındadır ve bu sayede şeffaflığı çok yüksektir. Bu şeffaflığı muhafaza etmek için üretim ISO7 sınıfı clean room(temiz oda) içerisinde yapılmaktadır. Ayrıca optik özellikleri muhafaza etmek için üretim hattı üzerinde online kamera sistemi vardır. Bu kamera sistemi sayesinde TSE EN ISO 7823-2 standartına uygun şekilde mükemmel yüzey kalitesinde üretim yapılmaktadır.
Şeffaf ve sağlam bir malzeme olan policam pmma levhalar çok geniş bir uygulama alanına sahip çok yönlü bir malzemedir. Örneğin policam pmma levhalar bina pencereleri için kırılmaya dirençli olması nedeniyle tercih edilirken, işaret ve ekran panellerinde tavan pencerelerinde banyo küvetlerinde LCD ekranlarda, mobilyalarda ,POP aydınlatmalarda, seralarda , çatılarda ve bir çok farklı alanlarda kullanılmaktadır.
Policam pmma levhalar sektördeki en çok bilinen ve tercih edilen plastik levha türüdür.
Policam PMMA levhalar vakum, şişirme, formlama ve büküm fabrikasyon işlemlerine uygundur.
Policam pmma levhaların kalınlık dağılımının eşit ve uniform olması özellikle baskı uygulamaları ve lazer ile kesimde üstün uygulama avantajı sağlamaktadır.
Policam PMMA levhalar çok iyi uv ve yaşlanma direnci ile dış ortamda kullanılmak için çok uygun bir malzemedir.
Policam PMMA levhalar camın yoğunluğunun yarısı kadar bir yoğunluğa sahip olmasına karşın camdan 17 kat daha sağlamdır.
Yapı uygulamalarında çoğunlukla hafif kubbe, bölme duvarları ve çatı uygulamalarında kullanılmaktadır.
Policam PMMA levhalar yüksek ışık geçirgenliğinin yanında Ar-Ge çalışmaları sonunda ortaya çıkan opal levhalar sayesinde ışık kaynağından çıkan ışığı çok iyi yaydığı için aydınlatma sektörü için hem aydınlatma verimi hem enerji tasarrufu anlamında çok iyi bir çözüm sunmaktadır.
Policam SoundBlock, ses bariyerleri için özel olarak geliştirilen akrilik levha markasıdır. Policam soundblock se bariyeri levhaları özellikle 12 ve 15 mm kalınlıklarda otoyol ve tren yolu projelerinde sıklıkla tercih edilmektedir.
Işık plastik ayna kaplı pmma levhalar üretmektedir. Policam pmma ayna levhalar camdan daha hafif ve güvenli olmasını yanında kolaylıkla makine ile işlemeye, kesmeye ve montaja uygundur. bu sebeple otomotiv yat dekorasyonu mobilya çocuk oyuncakları işaret levhaları ve ekranlarda kullanım için idealdir. Policam pmma ayna levhaları gümüş ve altın renklerinde sunulmaktadır.

KULLANIM ALANLARI

Otomotiv ve taşımacılık: Aksesuar ve kaplamalar
İç ve dış göstergeler
Karavan pencereleri
Gemi yat tekne pencereleri
Depolama alanları
Reklamcılık: Kurumsal kimlik uygulamaları
Poster panolar
Müze eser koruma panelleri
Sergi ve fuar alanları
Plaketler, tabelalar
İç mekan uygulamalar: Mobilya ve aksesuarları
Hediyelik eşyalar
Işıklandırma ve boyama panelleri
Tezgah ve tezgah yüzeyleri
Mimari ve yapı sektörü: Akvaryum/ yapısal paneller
Kaplama, aydınlatma
Tenteler
Kapı ve pencere profilleri
Yüzme havuzu pencereleri
Şeffaf bariyerler
Çatı pencereleri
Aynalı akrilik:
Otomotiv ve gemi dekorasyonları
Mobilya, oyuncak çeşitleri
Tabela ve paneller

AKRİLİK (PMMA) LEVHA ÖZELLİKLERİ

Kolay şekillenebilme
Darbelere karşı yüksek dayanım
Dış ortam dayanıklılık
Yüksek ışık geçirgenlik