Işık Plastik Işık Plastik
HABERLER
Paylaş:

Antalya stadında POLICAM imzası

03 Aralık 2015

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın 23 şehirde inşasına devam ettiği 25 stadyumda çalışmalar büyük bir hızla ilerlerken, bazı stadlar tamamlanma aşamasına geldi. Yapımı sürdürülen UEFA kriterlerindeki stadyumlar Türkiye’nin dört bir köşesinde bir bir yükseliyor. 

Son yıllarda yapılan yatırımların ardından tatil turizmin başkenti olma özelliğinin yanına spor turizmini de ekleyen Antalya, 33 bin seyirci kapasiteli stadyumunun tamamlanması için geri sayımını sürdürüyor. 2013 yılının ilk ayında sözleşmesi yapılan stadyumun fiziki gerçekleşme oranı bugün itibariyle yüzde 90 seviyelerinde. Proje maliyeti 103 milyon TL Antalya Stadyumu, 200 bin metrekareden daha geniş bir alana inşa ediliyor. Proje çatı konstrüksiyonu projesi ve uygulaması Eska Metal Sanayi tarafından başarıyla gerçekleştirildi. 

Antalya Stadı çatı uygulamalarında Türkiye’nin Dünya standartlarında üretimi yapılan tek solid polikarbonat levhası POLICAM kullanıldı. Aydınlatmalı çatı uygulamalarında birçok farklı alternatife göre büyük maliyet avantajı sağlamasının yanında yapıya görsel katkı da sağlayan POLICAM Polikarbonat levhalar, birçok stad projesinde ilk tercih edilen ürün oldu.