MASTERBATCH
Paylaş:

PPRC için üretilen beyaz masterbeçlerimiz kusursuz dispersiyona ve kullanılan yüksek kalite titanın yanında kalite devamlılığı ile müşterilerimizin haklı güvenini kazanmaktadır.Bu ürünümüzde dolgu malzemeleri (kalsit ) kullanılmamaktadır.

Non-woven için ürettiğimiz beyaz masterbeçler üstün renk şiddetine ve beyazlığa sahiptir.

Non-woven iplik üretiminde kullanılan PP hammadde ile sağladığı uyum sayesinde, kalıp ağzından akarken gözeneklerde tıkanmaya sebep olmaz. Bu ürünün mükemmel dispersiyonu, topaklanmaya sebep vermediği için iplik üretimi sırasında kopmalar yaşanmaz. Bu üstün özellikleri sebebiyle, non-woven üreticilerinin tercih ettiği bir üründür. Non-Woven masterbeçte dolgu malzemesi (kalsit) kullanılmamaktadır.

Blown Film üretiminde kullanılan beyaz masterbeçlerimiz ürünlere yüksek örtücülük ve parlaklık vererek hem kullanım oranlarını düşürür hem de baskı kalitesini artırır. Blown film üretimleri için LAYPE ve AYPE taşıyıcılı olarak iki farklı hammadde kullanılarak ve farklı viskozitelerde üretim yapılmaktadır. Böylece çok çok katmanlı üretimlerde beyaz masterbeç kullanırken kolaylık sağlamaktadır.

Bu üretimler için kullanılan beyaz masterbeçlerimiz 3 tip taşıyıcı malzeme ile üretilmektedir: AYPE , PP ve PS. Kullanılan hammaddeye uygun ve buna bağlı olarak üretim sonunda istenen kalite özelliklerini sağlayacak masterbeçler özel olarak formüle edilmektedir. Beyaz masterbeçlerimiz tercih edilmesinin ana sebebi ise dispersiyon ve örtücülüklerinin yüksek değerde olması ve bu kalitenin devamlılığıdır.

HIPS üretimlerinde kullanılan masterbeçlerimiz, buzdolabı ve derin dondurucu üretimlerinde tercih edilen ESCR (Environmental Stress-Cracking Resistance) özellikli hammaddelere uyumlu olarak, malzemenin düşük ısılardaki performansını etkilemeyecek şekilde formüle edilmiştir. İstenilen beyaz tonlarında ve spektro aralıklarında müşteriye özel ürünler sunulabilmektedir. Yüksek parlaklık ve üretim lotları arasındaki renk tonu devamlılığı bu segmentteki ürünlerimizin tercih edilmesinin sebebidir.