Işık Plastik Işık Plastik
HABERLER
Paylaş:

Policamdan Türkiye'de Bir İlk Daha: SOLARİS

03 Aralık 2015

POLICAM’ın enerji dostu çatı levhaları büyük ilgi görüyor. POLICAM, geniş alanlarda enerji tasarrufu ihtiyacını dikkate alarak bir adım daha attı ve yüksek ışık geçirgenliğini sağlarken, ısı izolasyonunda da büyük avantaj sağlayacak bir levha üretti: SOLARIS.

POLICAM SOLARIS Solar Kontrol Levhalar

Şeffaf Polimer uygulamalar; mümkün olan en yüksek ışık geçirgenlik düzeyini korumakla beraber aynı zamanda mekânların iç ortam sıcaklığının da daha az artmasını sağlar. Bu sayede Şeffaf Polimer uygulamalar, soğutma enerjisi sarfiyatını düşürmesi amacıyla cam uygulamalarla kıyaslandığında tercih edilmektedir. 

POLİCAM, bu konudaki ihtiyaçları dikkate alarak bir adım daha attı ve yüksek ışık geçirgenliğini sağlarken, ısı izolasyonunda da büyük avantaj sağlayacak bir levha üretti: SOLARIS. 

Yeşil binalar için akıllı çözüm

Mimarlar, mühendisler ve uygulamacıların en önemli kaygılarından birisi olan enerji tasarrufu noktasında; “SOLARIS” Polikarbonat levhalar önemli bir çözüm öneriyor. Şeffaf ve solar kontrol Solaris levhalar; ortama mümkün olan en yüksek düzeyde güneş ışığını geçirmekle beraber aynı anda kızıl ötesi dalgaları bloke ederek iç ortam ısınmasını azaltmaktadır. 

En az 10 yıl ömüre sahip UV katmanlı olarak üretilen POLICAM SOLARIS solid polikarbonat levhanın özelliği kullanılacağı alanda max ışık geçirgenliğe karşı minumum kızıl ötesi ışın geçirgenliğidir. 

Geçirgenlik: Max ışık, min ısı

Bu özel ürün, güneş enerjisinin fazlasını yansıtan metal tozlarıyla zenginleştirilmiş olup, yüksek verimli difüzör parçacıklarla güneş ışığını yumuşatıp homojenize etmektedir.

Geçirgenlik Işık Solar (IR)
Standard Solid PC %84 %76
SOLARIS Solid PC %63 %36

Hem yatırım, hem işletme maliyetlerinde tasarruf POLICAM SOLARIS levhalar daha uzun ömürlü ve prestijli görünüm için solid olarak üretilmekle birlikte, daha ekonomik çözüm aranan projeler için çok duvarlı çözümler de sağlanabilmektedir. Oluklu levha yapısıyla üretilen çok duvarlı levhalar, geniş alanlarda önemli enerji avantajları sağlıyor. Uygulama alanları:

  • Havaalanları
  • Tüp geçitler ve yürüme yolları
  • Müzeler gibi en üst düzeyde ışık gereken ama aynı zamanda ısı kontrolü gereken yerler
  • Tren ve otobüs gibi kamu taşıma durakları
  • Stadyumlar
  • Fabrika alanları

Kalınlık  :  2-15 mm
Standart Ölçüler : 2050 x 3050 mm
Özel siparişlerde boy 8 metreye kadar çıkabilir.
Renkler : Turkuaz Örnek bir binanın Yıllık ısıtma/Soğutma enerji tüketimi açısından değişik uygulamalar ile karşılaştırılması.