Işık Plastik Işık Plastik
HABERLER
Paylaş:

PROJECT QATAR 2018

19 Temmuz 2018

8 / 11 Mayıs tarihleri arasında Doha Fuar ve Kongre Merkezi'nde (DECC) düzenlenen “Project Katar 2017, Uluslararası İnşaat Teknolojileri ve Yapı Malzemeleri Fuarı”na katıldık. Küresel boyutta önemli firmaların katıldığı bu fuarda, düzenlenen etkinlikler, konferanların yanısıra  önemli alıcıları ve 30 bini aşan ziyaretçisi sayısı ile bölgenin en önemli fuarları arasında yer alıyor.

Katar'ın hızla büyüyen inşaat sektörü için gerekli olan en yeni ürün ve hizmetleri vurgulamak için bir fırsat olarak görülen bu fuarda Policam markamız ile stadyum, AVM, café/restoran, araç parkları, otobüs metrobüs durakları vb. alanların şeffaf çatı uygulamalarında kullanılan Policam Endüstriyel Levha çözümlerimizi sunduk. Ses bariyeri olarak geliştirdiğimiz, şehir içi trafik gürültüsünü azaltan  “SoundBlock” sistemimizi büyük inşaat firmalarının yanısıra Katar devleti resmi yetkililerine tanıtma fırsatı yakaladık. Suudi Arabistan’ın en büyük “otoyol ses bariyeri” projesi olarak gerçekleştirilen “Haremeyn” ses bariyeri projesi bizim için önemli bir referans oldu.

Katar Emirliği’ne bölge ülkelerinin uyguladığı politik/ekonomik amborgo nedeniyle tarım ürünleri ithalatında karşılaştığı sorunları ülke içinde aşmak için geliştirip desteklediği en önemli konulardan birisi de sera tarımı. Işık Plastik olarak Katar’da hızla gelişen sera yatırımına, seralar için özel olarak üretilen “Solaris” markalı levhalarımızı ve uygulama sistemimizi tanıtma fırsatı bulduk.

Project Qatar fuarının yapmış olduğumuz görüşmelerle önümüzdeki dönemde Katar Emirliği ile birlikte bölge ülkelerinin kurumumuza önemli projeler kazandıracağı düşüncesine sahibiz.